JUNEK PETR * 18. 3. 1979 - (NOVÉ HRADY) Petr Junek debutoval v roce 2002 básnickou sbírkou Zanícení. V roce 2006 vyšla knížka Apokalypsa – poslední revoluce, která se dočkala druhého vydání v roce 2011. V roce 2014 vychází druhá kniha Stigma Diabolicum. Zde dochází odklonu od fantasy hororu k temnému thrilleru. Sám autor o této knížce říká, že je velice těžká a plíživá a že není pro každého. K hororu se vrací v roce 2016 s knihou Hypnosis – třetí velká destrukce, která se prolíná s jeho prvotinou a uzavírá tak trilogii apokalyptických děl.
V roce 2021 vychází Den šílenství. Kniha, která se zcela liší od předchozích jak stylem psaní, tak i dějem. Odklon od temné literatury je zde významný. Jedná se o špionážní thriller, který se vrací až do osmdesátých let minulého století, přitom celkem trefně vystihuje současnost.
Hned po vydání knihy Den šílenství si autor začíná hrát s myšlenkou, že napíše detektivku a že děj knihy vsadí do okolí oblíbených Nových Hradů, kde vyrůstal. V knize Tajemství Křišťálové hory se vrací temná atmosféra, která v předchozím díle chyběla. Osud tak chtěl, aby se autor těsně před vydáním poslední knihy vrátil do své domoviny i se svou rodinou po dvacetiletém působení v Českých Budějovicích. 


Více jak deset let vedl undergroundové hudební vydavatelství, které přivedlo na svět více jak dvacet titulů a zorganizovalo desítky koncertů. Sám se v některých kapelách angažoval jako zpěvák a odehrál více jak 100 koncertů po klubech a festivalech. O hudbě jako takové psal do internetového magazínu Fobia zine. V současnosti se věnuje své další knize.